FAQ

Czy należy mieć dokumenty potwierdzające tożsamość?

Należy mieć przy sobie dokument tożsamości, ponieważ jest on niezbędny do weryfikacji danych nabywcy biletu. Ponadto dokument pozwoli na weryfikację wieku osób uprawnionych do samodzielnego przebywania na terenie festiwalu. W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu poświadczającego wiek dziecka.

Czy zamiast dowodu osobistego mogę okazać inny dokument potwierdzający tożsamość?

Tak, jeżeli uczestnik festiwalu nie posiada dowodu osobistego może posługiwać się innym dokumentem tożsamości ze zdjęciem, np. legitymacją studencką, szkolną, paszportem lub prawem jazdy.

Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie? 

Wszystkie osoby poniżej 16 roku życia muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej. Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia (do pobrania tutaj lub przy wymianie biletów na opaski). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 16 roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.

Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking?

Na obrzeżach oraz w bliskim sąsiedztwie terenu festiwalu znajdują się parkingi oznakowane przez Organizatora. Dokładne lokalizacje parkingów znajdują się na mapce w zakładce Informacje.

Czy trzeba rezerwować miejsce na parkingu?

Nie prowadzimy rezerwacji miejsc parkingowych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czy przed i po koncertach zapewniony będzie transport do większych miejscowości?

Podczas festiwalu do pobliskich miejscowości kursować będą busy zapewnione przez lokalnych przewoźników. Jesteśmy w trakcie dogrywania szczegółów. Szczegółowe informacje znajdą się wkrótce w zakładce „Informacje” na stronie festiwalu. Od 11.03.2018 r. PKP zmienia rozkład jazdy pociągów na letni – po tej dacie podamy również pociągi kursujące do najbliższych miejscowości i samego Leska. 

Czy na festiwalu można robić zdjęcia / nagrywać filmy?

Zgodnie z punktem 20 regulaminu: zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy kamer, sprzętu nagrywającego audio i video (z wyłączeniem telefonów komórkowych), oraz sprzętu fotograficznego mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x. Niedozwolone jest wnoszenie statywów, oraz tzw. selfiesticków, a zdjęcia muszą być robione dla celów prywatnych.

Jakich przedmiotów nie można wnosić na teren festiwalu?

Punkt 20 regulaminu imprezy określa zakres rzeczy zabronionych tj. zabrania się:

  • wnoszenia napojów i jedzenia, z wyłączeniem osób, których stan zdrowia wymaga specjalistycznej diety potwierdzonej orzeczeniem lekarskim.
  • wnoszenia, posiadania, a także używania nad terenem imprezy oraz w jego bliskim kontakcie bezzałogowych statków powietrznych, dronów oraz innych obiektów unoszących się w powietrzu.
  • wnoszenia i używania na terenie imprezy deskorolek, longboardów, pojazdów jednośladowych, rolek oraz wrotek    

Czy w okolicy festiwalu znajdują się pola namiotowe?

Lista pól namiotowych oraz innych miejsc noclegowych w pobliżu terenu festiwalu dostępna jest w zakładce Informacje.

Czy na terenie festiwalu będzie depozyt dla osób korzystających z pól namiotowych?

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na polach namiotowych usytuowanych w okolicach strefy festiwalu.

Czy na terenie festiwalu będzie miejsce, w którym można zostawić swoje rzeczy na czas wejścia do strefy koncertowej?

Tak, na terenie festiwalu znajduje się depozyt. Jego dokładna lokalizacja oznaczona została na planie miasteczka festiwalowego. Plan miasteczka znajduje się w zakładce Atrakcje.

Czy na teren festiwalu można wnosić napoje, jedzenie?

Nie, za wyjątkiem osób których stan zdrowia wymaga specjalistycznej diety potwierdzonej orzeczeniem lekarskim.

Czy na teren koncertowy można wnieść alkohol/inne napoje?

Nie. Natomiast w I strefie koncertowej będzie można nabyć napoje chłodzące, bezalkoholowe.

Jakie udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością zostały zastosowane na terenie festiwalu?

Na terenie festiwalu planowane są specjalne platformy dla osób na wózkach inwalidzkich w okolicach głównych scen.  

Czy osoby chore np. na cukrzycę mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?

Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak przy wejściu na teren festiwalu wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napoi jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób zgodny z regulaminem w kwestii bezpieczeństwa.

Czy jeśli zakupiłem bilet elektroniczny, to powinienem przyjść z jego wydrukowaną wersją?

Tak, bilet należy mieć przy sobie w formie papierowej – zostanie on wymieniony na opaskę festiwalową.

W jaki sposób będę mógł dokonywać płatności na festiwalu?

Na festiwalu obowiązują płatności w formie gotówkowej.

Czy wszystkie atrakcje festiwalowe są bezpłatne?

Dostęp do wszystkich atrakcji festiwalowych jest bezpłatny dla uczestników, z wyjątkiem strefy Mobilny Barbershop, która jest dodatkowo płatna na miejscu.